Ekonomia


14.04.2024 0:00

Ekspertka: W związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie, ceny benzyny mogą rosnąć

Ekspertka: W związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie, ceny benzyny mogą rosnąć"Byłoby dobrze gdyby (ceny) zdołały się utrzymać na tym poziomie, ale nie mamy takiej gwarancji, bo jednak ryzyko geopolityczne, które występuje na Bliskim Wschodzie, powoduje, że raczej prawdopodobieństwo wzrostów cen jest w tym momencie zdecydowanie wyższe, niż utrzymania cen stabilnych czy też obniżek" – o rosnących cenach paliwa mówiła na antenie Radia RMF24 Urszula Cieślak, ekspertka ds. paliw z firmy BM REFLEX.


[więcej]


13.04.2024 0:00

Nowe normy spalin Euro 7. Ważna decyzja w UE

Nowe normy spalin Euro 7. Ważna decyzja w UE​Kraje członkowskie w Radzie Unii zaakceptowały rozporządzenie zaostrzające normy środowiskowe pojazdów. Norma Euro 7 zaostrzy limity cząstek stałych dla samochodów osobowych i dostawczych oraz spalin dla autobusów i ciężarówek.


[więcej]13.04.2024 0:00

Mirosław Czekaj prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego

Mirosław Czekaj prezesem Banku Gospodarstwa KrajowegoPremier Donald Tusk powołał w piątek Mirosława Czekaja na stanowisko prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Pierwszą wiceprezes zarządu BGK została Marta Postuła.


[więcej]


13.04.2024 0:00

Wakacje kredytowe. Sejm uchwalił nowelizację ustawy

Wakacje kredytowe. Sejm uchwalił nowelizację ustawy​Sejm w piątek uchwalił nowelę ustawy o wsparciu kredytobiorców, która zakłada przedłużenie wakacji kredytowych także na 2024 rok. Raty kredytu mieszkaniowego będzie można zawiesić dwukrotnie w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia oraz dwukrotnie między 1 września a 31 grudnia.


[więcej]


13.04.2024 0:00

Filip Czernicki prezesem spółki Centralny Port Komunikacyjny

Filip Czernicki prezesem spółki Centralny Port Komunikacyjny​Rada Nadzorcza spółki CPK wybrała w postępowaniu kwalifikacyjnym Filipa Czernickiego na prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Marcina Michalskiego na członka zarządu - poinformowała w piątek spółka.


[więcej]


13.04.2024 0:00

Diesel i benzyna znów kosztują niemal tyle samo

Diesel i benzyna znów kosztują niemal tyle samoDiesel na stacjach paliw znów kosztuje niemal tyle samo co benzyna. Średnio w kraju różnica w cenie litra oleju napędowego, a bezołowiowej 95 to już tylko 5 groszy. Za nami, ale też przed nami wzrosty cen paliw.


[więcej]


13.04.2024 0:00

Alfa Romeo Milano produkowane w Tychach. Włoski minister oburzony

Alfa Romeo Milano produkowane w Tychach. Włoski minister oburzonyAuto Alfa Romeo Milano będzie produkowane w fabryce Stellantis w Tychach. Włoski minister ds. firm i Made in Italy Adolfo Urso jest oburzony. “W Polsce nie można produkować samochodu o nazwie Milano” – powiedział.


[więcej]


12.04.2024 0:00

Za i przeciw ws. "ustawy antyfliperskiej". Komentarze ekspertów

Za i przeciw ws. Czy tzw. ustawa antyfliperska autorstwa Lewicy to bój ze spekulantami, walka z cieniem, czy może z wiatrakami? Odpowiedzi są różne, choć prawda jest jedna. Poszukaliśmy jej.


[więcej]


12.04.2024 0:00

PE uderza w Polskę. Chodzi o przetwórstwo rybne

PE uderza w Polskę. Chodzi o przetwórstwo rybneParlament Europejski przyjął w czwartek projekt rozporządzenia delegowanego KE dotyczącego wymagań higienicznych dla niektórych produktów odzwierzęcych, w tym produktów rybołówstwa. Przepisy uderzą w polskie przetwórstwo rybne.


[więcej]


12.04.2024 0:00

Marzena Czarnecka do dymisji? Podpadła zapowiedzią o zmianach w energetyce i górnictwie

Marzena Czarnecka do dymisji? Podpadła zapowiedzią o zmianach w energetyce i górnictwieMinister przemysłu Marzena Czarnecka może stracić stanowisko. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, została wpisana na listę osób do ewentualnej dymisji. To pokłosie wczorajszego wywiadu dla "Rzeczpospolitej", który nie tylko potężnie zachwiał warszawską giełdą, ale też wywołał konsternację u innych ministrów.


[więcej]