Ekonomia


23.07.2024 0:00

"Ceny benzyny spadłyby o ok. 90 gr". PiS złożył projekt ustawy

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt ustawy, którego celem jest obniżenie cen paliw na stacjach benzynowych. "Dzięki wejściu w życie tej ustawy ceny benzyny spadłyby o około 90 gr" - oświadczył poseł Krzysztof Szczucki.


[więcej]


23.07.2024 0:00

Kryzys w branży budowlanej. Polaków nie stać na kupno mieszkania

Kryzys w branży budowlanej. Polaków nie stać na kupno mieszkaniaGłówny Urząd Statystyczny opublikował nowe dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego. Obecnie budynków buduje się aż o 18 proc. mniej niż rok temu. To efekt tego, że Polaków nie stać na kupowanie mieszkań. Dodatkowo, rząd już siódmy miesiąc nie potrafi określić, jak ma wyglądać program mieszkaniowy obecnej koalicji.


[więcej]23.07.2024 0:00

Donald Trump wynosi kurs bitcoina. Jak to możliwe?

Donald Trump wynosi kurs bitcoina. Jak to możliwe?Po ostatnich wydarzeniach w USA kurs najpopularniejszej kryptowaluty notuje duże wzrosty. Po wczorajszej informacji bitcoin najpierw lekko potaniał, by dwie godziny później wręcz przebić poprzednią cenę. Od poprzedniej soboty, kiedy to kandydat republikanów na urząd prezydenta USA o mało nie zginął, wartość BTC wzrosła o kilkanaście procent. Poza tym, pojawiają się pewne pogłoski, również związane z Trumpem, które również pomagają światu krypto. Jak to ze sobą połączyć i dlaczego jedno wpływa na drugie? Wyjaśniamy.


[więcej]


21.07.2024 0:00

Od 2 września rusza nabór do programu "Mój Prąd 6.0"

Od 2 września rusza nabór do programu 400 mln zł budżetu będzie miał program Mój Prąd 6.0, który ruszy 2 września. Poinformowała o tym w piątek minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. W maksymalnym wariancie beneficjenci programu mogą liczyć nawet na 28 tys. zł dofinansowania.


[więcej]

 
20.07.2024 0:00

Gdy dług goni dług: rozwiązania dla zagrożonych bankructwem

Gdy dług goni dług: rozwiązania dla zagrożonych bankructwemStatystyki pokazują, że w Polsce rośnie zarówno liczba dłużników, jak i wartość niespłaconych długów. Niekontrolowane zaciąganie pożyczek i kredytów może prowadzić do spirali zadłużenia, z której trudno się wydostać. Jak można sobie poradzić z taką sytuacją? Co robić, gdy czujesz, że „grunt usuwa Ci się spod nóg”? Sprawdź, jak odzyskać kontrolę nad swoimi finansami.


[więcej]


19.07.2024 0:00

Ile zarabiają Polacy? GUS podał najnowsze dane

Ile zarabiają Polacy? GUS podał najnowsze danePolskie pensje rosną. Przeciętna podwyżka w ciągu ostatniego roku to jedenaście procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny.


[więcej]


18.07.2024 0:00

Comarch po 25 latach zniknie z warszawskiej giełdy

Comarch po 25 latach zniknie z warszawskiej giełdyPo 25 latach z warszawskiej giełdy zniknie krakowska spółka Comarch, jedna z najbardziej znanych i największych polskich firm informatycznych. Taką decyzję podjęli spadkobiercy nieżyjącego już prof. Janusza Filipiaka.


[więcej]


17.07.2024 0:00

Znamy szczegóły projektu ustawy o "kredycie mieszkaniowym #naStart"

Znamy szczegóły projektu ustawy o Rządowe Centrum Legislacji opublikowało nową wersję projektu ustawy o "kredycie mieszkaniowym #naStart". W latach 2024-2025 łącznie ma być przyznanych około 100 tys. kredytów o średniej wartości 410 tys. złotych w ramach tego programu. O ile program zostanie przyjęty przez Sejm.


[więcej]


17.07.2024 0:00

Najtańsza paczka za 20 zł? Ceny papierosów pójdą w górę

Najtańsza paczka za 20 zł? Ceny papierosów pójdą w górę"O 25 proc. na papierosy, na tytoń do palenia - o 38 proc., na wyroby nowatorskie - o 50 proc., a na płyn do e-papierosów - o 75 proc." - o tyle od stycznia 2025 roku miałaby wzrosnąć akcyza zgodnie z nową propozycją Ministerstwa Finansów. Poinformował o tym główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, Łukasz Kozłowski. Dodał, że jego zdaniem proponowana podwyżka napędzi szarą strefę.


[więcej]