Firma


03.03.2024 0:00

Leszczyna: Trwają prace nad zmianami w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców

W resortach zdrowia i finansów trwają prace nad zmianami w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców; zmiana obejmie składkę od aktywów trwałych i część podstawową składki - poinformowała w sobotę minister zdrowia Izabela Leszczyna. "Nie trzeba nas poganiać" - dodała.

[więcej]


03.03.2024 0:00

Nie tylko rolnicy, strajkują też maszyniści. Domagają się podwyżek, ale to tylko wierzchołek problemów na kolei

W spółkach kolejowych od tygodni trwają strajki maszynistów, którzy domagają się przede wszystkim wyższych płac, ale wśród postulatów związkowców są też inne. -...

[więcej]03.03.2024 0:00

Rosyjskie firmy zbrojeniowe znalazły sposoby obchodzenia sankcji

Rosyjskie firmy zbrojeniowe znalazły metody obchodzenia zachodnich sankcji, dzięki którym kupują komponenty elektroniczne niezbędne do produkcji broni, co zaobserwowano w Kanadzie, USA, a także w Europie – podał kanadyjski nadawca publiczny CBC.

[więcej]


03.03.2024 0:00

To były słabe ferie dla hotelarzy. Szykują się już na wakacje, co z cenami?

Pogoda nie dopisała, nie dopisali goście, o których trzeba będzie się bardziej postarać. Rodzima branża turystyczna podsumowuje zakończone niedawno ferie w słabych nastrojach, ale wyciąga wnioski przed wakacjami. Dobra wiadomość dla planujących już letnie wyjazdy jest taka, że większość gospodarzy nie zamierza podnosić cen. Zamierza natomiast remontować, rozbudowywać, uzupełniać ofertę i mocniej powalczyć w Internecie - wynika z ankiety Nocowanie.pl.

[więcej]


03.03.2024 0:00

Krajobraz po "Bezpiecznym kredycie", Egipt na skraju bankructwa i zarobki polityków

Szalejące stopy procentowe, upadła waluta i galopująca inflacja - z takim stanem gospodarki zmierza się ulubiony kierunek turystyczny Polaków. Poza tym okazało się, że PKB Polski może i nie jest w najgorszym stanie, ale też i powodów do zadowolenia brak. I jeszcze te hipoteki.... Przedstawiamy przegląd najciekawszych wydarzeń ekonomicznych zeszłego tygodnia na wykresach. 

[więcej]


03.03.2024 0:00

Warner Bros. Discovery zaciska pasa i zamyka jedną ze stacji telewizyjnych. "Wiadomości są kosztownym biznesem"

Zamknięcie newsroomu, kanału informacyjnego i strony internetowej Warner Bros. Discovery zaplanował już na koniec marca. W wyniku tego ruchu aż 200 osób straci pracę. To koniec pewnej epoki w ogólnodostępnej telewizji w Nowej Zelandii. 

[więcej]


03.03.2024 0:00

Żabka chce podbić rumuński rynek. Jest zgoda tamtejszego UOKiK

Grupa Żabka otrzymała zgodę rumuńskiego odpowiednika UOKiK-u na przejęcie większościowych udziałów DRIM Daniel Distributie, dystrybutora artykułów spożywczych na rynku rumuńskim - podała Żabka w komunikacie prasowym. Grupa spełniła tym samym wymogi regulacyjne i sfinalizowała transakcję.

[więcej]


03.03.2024 0:00

Wakacje od składek ZUS. Rząd obniża szacunki ich kosztu

Resort rozwoju opublikował po konsultacjach publicznych nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych dla małych przedsiębiorców. Obniżono szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł. Do projektu wprowadzono roczny limit wydatków.

[więcej]


03.03.2024 0:00

Polacy coraz częściej skarżą się na Netfliksa. UOKiK nie odpuszcza spółce

Użytkownicy platformy Netflix wysyłają coraz więcej skarg do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Najczęściej żalą się na dodatkowe opłaty, które serwis pobiera przy współdzieleniu konta.

[więcej]


03.03.2024 0:00

Co dalej z zakazem handlu w niedziele? Minister pracy zabiera głos

Na ten moment nie prowadzimy w ministerstwie żadnych prac nad projektem ograniczającym zakaz handlu w niedziele. Oczywiście bacznie obserwujemy głosy strony społecznej - powiedziała w piątek w Polsat News szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

[więcej]