Firma


23.07.2024 0:00

Rząd chce wprowadzić naliczanie odsetek za nieterminowe wypłacanie wynagrodzeń

Rząd chce wprowadzić nowy typ przestępstwa i wykroczenia, które związane są z naruszeniem prawa pracownika do wynagrodzenia za pracę, a także wprowadzić naliczanie odsetek za nieterminowe wypłacenie należnych pracownikom wynagrodzeń - podano w wykazie prac legislacyjnych rządu.

[więcej]


23.07.2024 0:00

Amerykański gigant fastfoodowy wchodzi do Polski. Sieć poszukuje franczyzobiorców

Trzecia co do wielkości sieć fast foodów na świecie ma zamiar skolonizować rynki w Polsce i Czechach. Trwa intensywne poszukiwanie odpowiednich franczyzobiorców, którzy otworzą restauracje w takich lokalizacjach, jak główne ulice wielkich miast, galerie handlowe czy przy ruchliwych drogach, gdzie powstaną punkty drive through.

[więcej]23.07.2024 0:00

Bilety obniżają loty? Ryanair informuje o planach odnośnie do cenników

Znacznie niższe ceny biletów mamy teraz niż w zeszłym roku - poinformował Michael O'Leary z Ryanaira w "Financial Times". Jak zaznaczył, trend spadkowy się utrzyma, co wskazuje na to, że szczytowy okres po pandemii, jakim cieszyła się branża lotnicza po odblokowaniu świata po pandemii, osiągnął szczyt. To spowodowało twarde lądowanie na rynkach akcji.

[więcej]


23.07.2024 0:00

PiS ma plan na paliwa. Obniżenie akcyzy to tylko jeden z elementów

Obniżenie VAT na paliwa do 8 proc., obniżenie akcyzy, a także zniesienie podatku od sprzedaży detalicznej paliw - przewiduje projekt ustawy złożonej przez PiS w Sejmie. Posłowie ugrupowania przekonywali, że przyjęcie tej propozycji spowoduje spadek cen na stacjach o ok. 90 gr na litrze.

[więcej]


23.07.2024 0:00

Mimo pożaru fabryki producent paluszków zadbał o załogę. Teraz klienci chcą mu pomóc

Zakład firmy Aksam produkujący m.in. paluszki "Beskidzkie" spłonął w nocy z 12 na 13 lipca br. Mimo to producent postanowił, że nie zwolni żadnego pracownika, a wszyscy otrzymają swoje wynagrodzenia. To spowodowało, że ruszyła społeczna akcja pomocy przedsiębiorcy.

[więcej]


23.07.2024 0:00

Kolejny browar w Polsce ogłosił upadłość

Sąd Rejonowy w Gdańsku ogłosił upadłość spółki Browar Kościerzyna. Zaledwie kilka lat temu firma przeszła gruntowną rewitalizację. Koszt inwestycji wyniósł 30 mln zł.

[więcej]


23.07.2024 0:00

Miliony ruszyły, gdy Biden zrezygnował. Zaczynają spływać datki na kampanię, tylko kogo?

Do tej pory darczyńcy Demokratów z niepokojem spoglądali na prowadzoną przez Joe Bidena kampanię wyborczą. Jego decyzja o rezygnacji uruchomiła lawinę datków i to nie tylko od tych "grubych ryb", lecz także szeregowych wyborców.

[więcej]


23.07.2024 0:00

Syndyk domaga się 10 lat zakazu działalności gospodarczej dla Leszka Czarneckiego

10 lat zakazu prowadzenia działalności gospodarczej oraz kierowania spółkami – takiej sankcji dla byłego miliardera domaga się Marcin Kubiczek, syndyk Getin Noble Banku i Idea Banku. Leszek Czarnecki doprowadził oba banki do upadłości, a obecnie utrudnia postępowanie, nie wydając syndykowi majątku i dokumentacji.

[więcej]


23.07.2024 0:00

Drogowcy prognozują spadek zamówień. GDDKiA zaprzecza i zachęca do udziału

Branżowi specjaliści prognozują spadek kontraktów na budowę tras krajowych wynikający z luki przetargowej. GDDKiA zapewnia, że roboty nie braknie, nie tylko przy realizacji, ale także utrzymaniu sieci - zauważył "Puls Biznesu" w poniedziałkowym wydaniu.

[więcej]


22.07.2024 0:00

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Imigranci i automatyzacja sposobem na niedobór kadr?

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju - wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią...

[więcej]