Informacje


03.03.2024 0:01

Wybuch gazu w Rudzie Śląskiej. Dwie osoby poszkodowane

Wybuch gazu w Rudzie Śląskiej. Dwie osoby poszkodowaneDwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu gazu w barze w Rudzie Śląskiej. W momencie zdarzenia w lokalu znajdowało się 36 osób.


[więcej]


03.03.2024 0:01

Podoficer na czterech łapach. ETO bohaterem nietypowego awansu w armii

Podoficer na czterech łapach. ETO bohaterem nietypowego awansu w armiiNiecodzienny awans w polskiej armii. Jego bohaterem jest pies bojowy ETO, który - jak poinformował Sztab Generalny Wojska Polskiego - został pierwszym podoficerem w stopniu plutonowego.


[więcej]03.03.2024 0:01

Śmierć 4-latka po wypadku w Zabierzowie. Gmina rozwiązała umowę z przedszkolem

Śmierć 4-latka po wypadku w Zabierzowie. Gmina rozwiązała umowę z przedszkolemGmina Zabierzów rozwiązała umowę z przedszkolem "Radosne nutki" - przekazała RMF FM Małgorzata Górny, zastępca dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zabierzowie. To w tej placówce pod koniec września 2023 roku doszło do zdarzenia, w wyniku którego zmarł 4-letni chłopiec.


[więcej]


03.03.2024 0:01

Siewnik przygniótł mężczyznę. 42-latek zginął na miejscu

Siewnik przygniótł mężczyznę. 42-latek zginął na miejscuW sobotę po południu w jednym z gospodarstw w wielkopolskiej miejscowości Oleszno doszło do tragicznego wypadku. 42-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez siewnik.


[więcej]


03.03.2024 0:01

Tragedia w Sobieszczanach. Podano wstępną przyczynę zgonu 47-latka

Tragedia w Sobieszczanach. Podano wstępną przyczynę zgonu 47-latkaZaczadzenie jest przypuszczalną przyczyną zgonu 47-latka w domu w miejscowości Sobieszczany w Lubelskiem - poinformowała policja. Służby zaalarmował sąsiad mężczyzny.


[więcej]


03.03.2024 0:01

Konfederacja zawalczy o Białystok. Jej kandydatem jest Rafał Greś

Konfederacja zawalczy o Białystok. Jej kandydatem jest Rafał GreśPrzedsiębiorca, nauczyciel gry w szachy i organizatorów turniejów, a także inicjator protestów przeciwko lockdownowi w pandemii Covid-19 - tak o sobie pisze w mediach społecznościowych Rafał Greś kandydat komitetu Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Białegostoku. Decyzję o starcie Gresia ogłosił w sobotę w Białymstoku jeden z liderów Konfederacji, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.


[więcej]


03.03.2024 0:01

Dramat w Szczecinie. Nowe informacje o stanie rannych osób

Dramat w Szczecinie. Nowe informacje o stanie rannych osóbW szpitalach wciąż jest 20 osób poszkodowanych w piątkowym wypadku w Szczecinie. Dwie osoby są w stanie krytycznym, a cztery - w stanie ciężkim. Sprawcy zdarzenia grozi nawet dożywocie.


[więcej]


03.03.2024 0:01

Kryptonim "Bieszczady". Mundurowi ćwiczyli dzień i noc

Kryptonim Rzeki, lasy, osady, moczary i Bieszczady - w takich warunkach w okolicach Sanoka ćwiczyli policyjni kontrterroryści, korzystając ze śmigłowca S-70i Black Hawk amerykańskiej produkcji. Mundurowi, razem z innymi służbami, ćwiczyli różne działania bojowe i akcje ratunkowe w dzień i w nocy. Wszystko pod kryptonimem "Bieszczady".


[więcej]


03.03.2024 0:01

Nowe szyldy w Ostrowie Wielkopolskim. W nocy miasto rozbłyśnie neonami

Nowe szyldy w Ostrowie Wielkopolskim. W nocy miasto rozbłyśnie neonami"Neonowe szyldy ozdobiły ostrowski deptak! To kolejny etap rewitalizacji Ostrowa Wielkopolskiego i efekt warsztatów "Szyld w DECHĘ", które prowadziło stowarzyszenie archiBUNT. Dziękuję uczestnikom warsztatów, dla których wizualna strona naszego miasta jest ważna! Rezultat - piękny!" - powiedziała Beata Klimek, prezydent miasta.


[więcej]


03.03.2024 0:01

Są zarzuty dla kierowcy, który wjechał w tłum w Szczecinie

Są zarzuty dla kierowcy, który wjechał w tłum w Szczecinie33-letni kierowca, który wczoraj rozpędzonym autem wjechał w grupę pieszych w Szczecinie, a następnie spowodował kolizję z trzema innymi pojazdami, został przesłuchany. Prokuratura postawiła mu cztery zarzuty. Mężczyzna trafi na trzy miesiące do aresztu.


[więcej]