Kultura


22.07.2024 0:02

​Smerfy i Lucky Luke w sercu Brukseli

​Smerfy i Lucky Luke w sercu BrukseliMuzeum komiksu działa w Brukseli od 1989 roku i od tego czasu co roku odwiedza go ćwierć miliona turystów. Tu można poznać historie belgijskiego komiksu, zobaczyć oryginalne plansze np. Peyo - twórcy Smerfów czy pierwsze wydania Lucky Luke’a autorstwa Morrisa.


[więcej]


21.07.2024 0:02

Śmierć na scenie spowodowana przez fana w mokrej koszulce

Śmierć na scenie spowodowana przez fana w mokrej koszulceDo tragedii w niewyjaśnionych okolicznościach doszło podczas występu brazylijskiego piosenkarza Ayresa Sasakiego. Artysta został śmiertelnie porażony prądem po tym, jak jego fan, który miał na sobie mokrą koszulkę, podszedł do Sasakiego i go przytulił.


[więcej]20.07.2024 0:02

mBank Nowe Horyzonty: Norweskie, islandzkie i szwajcarskie kino opanuje Wrocław

mBank Nowe Horyzonty: Norweskie, islandzkie i szwajcarskie kino opanuje Wrocław "Armand", "Nieumarli", "Natatorium", "Centrum świata", "Powrót z Afryki"- m.in. te filmy zobaczą widzowie 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Wszystko w ramach sekcji Oslo/Reykjavik i retrospektywy szwajcarskiego mistrza - Alaina Tannera.


[więcej]


20.07.2024 0:02

Ralph Fiennes w thrillerze o konklawe. Zobacz zwiastun

Ralph Fiennes w thrillerze o konklawe. Zobacz zwiastunJesienią do kin trafi "Konklawe" Edwarda Bergera, nagradzanego za głośny film "Na zachodzie bez zmian". W sieci pojawił się właśnie zwiastun tej produkcji.


[więcej]


19.07.2024 0:02

Święto kina niezależnego. We Wrocławiu rusza festiwal mBank Nowe Horyzonty

Święto kina niezależnego. We Wrocławiu rusza festiwal mBank Nowe Horyzonty285 filmów zobaczą kinomaniacy na festiwalu mBank Nowe Horyzonty, który rusza dziś we Wrocławiu. Święto kina niezależnego w stolicy Dolnego Śląska potrwa do 28 lipca.


[więcej]


18.07.2024 0:02

Wiemy, które seriale powalczą o nagrody Emmy

Wiemy, które seriale powalczą o nagrody EmmyW środę opublikowano listę nominowanych tytułów, które zawalczą o nagrody Emmy, zwane telewizyjnymi Oscarami. ​Najwięcej nominacji, bo 25, zdobył serial "Szogun", adaptacja powieści Jamesa Clavella. 23 nominacje zdobyła z kolei historia szefa kuchni z serialu "The Bear", co jest rekordem dla produkcji komediowej.


[więcej]


18.07.2024 0:02

Ostatnie pożegnanie Jerzego Stuhra w Krakowie

Ostatnie pożegnanie Jerzego Stuhra w KrakowieJerzy Stuhr spoczął w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Mszy św. w kościele św. Piotra i Pawła przewodniczył kardynał Grzegorz Ryś. "Dla mnie został na zawsze Piotrem Wysockim z 'Nocy listopadowej' Andrzeja Wajdy" - mówił o znakomitym aktorze i reżyserze kard. Ryś. "W czasach, gdy świat potrzebuje autorytetów, był pan bezcennym darem, który otrzymaliśmy i wciąż uczymy się, jak z niego korzystać" - żegnała Jerzego Stuhra rektor Akademii Sztuk Teatralnych Dorota Segda.


[więcej]


18.07.2024 0:02

Sensacyjne odkrycie w bazylice Grobu Świętego. Ołtarz, który uchodził za zaginiony

Sensacyjne odkrycie w bazylice Grobu Świętego. Ołtarz, który uchodził za zaginionyNaukowcy z Austrii i Izraela dokonali niezwykłego odkrycia w bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Odnaleźli tam największy średniowieczny ołtarz. Zabytek poświęcony w 1149 r. był przez wiele lat uznawany za zaginiony, a jak się okazało, badacze cały czas mieli go pod ręką.


[więcej]


18.07.2024 0:02

Dla niego nic nie jest niemożliwe. Kolejny kaskaderski wyczyn Toma Cruise’a

Dla niego nic nie jest niemożliwe. Kolejny kaskaderski wyczyn Toma Cruise’aTom Cruise ponownie udowodnił, że słowo „niemożliwe” nie istnieje w jego słowniku. Tym razem na planie ósmej części serii „Mission: Impossible”. Zdjęcia do filmu trwają w angielskim Oxfordshire. Cruise popisał się w ich trakcie kolejnym kaskaderskim popisem. Aktor zawisł w powietrzu, chwytając się rękami lecącego do góry nogami dwupłatowca.


[więcej]


18.07.2024 0:02

"Boskie. Włoszki, które uwiodły świat". Premiera wznowienia. Mamy dla Was książki!

Właśnie ukazała się książka "Boskie. Włoszki, które uwiodły świat" Macieja A. Brzozowskiego. W nowym wydaniu pojawiają się dwie nowe bohaterki. To aktorka Monica Bellucci oraz influencerka Chiara Ferragni, która ma prawie 30 milionów obserwujących na Instagramie. Wkrótce ma pojawić się również audiobook.


[więcej]