Kultura


03.03.2024 0:01

All About Freedom Festival - rusza konkurs na motyw graficzny

All About Freedom Festival - rusza konkurs na motyw graficznyEuropejskie Centrum Solidarności zaprasza grafików, ilustratorki i artystów wizualnych, pracujących samodzielnie i w zespołach do udziału w konkursie na opracowanie motywu graficznego 18. edycji filmowego ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL. Zwycięzca otrzyma 5 tys. zł, a jego koncepcja artystyczna zostanie wykorzystana w materiałach promocyjnych. Projekty można zgłaszać do 7 kwietnia 2024.


[więcej]


03.03.2024 0:01

Pompeje nie przestają zaskakiwać. Kolejne odkrycie

Pompeje nie przestają zaskakiwać. Kolejne odkrycieNa terenie Pompei, antycznego miasta, zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza, archeolodzy znaleźli doskonale zachowany fresk. Przedstawiający on Fryksosa i Helle - rodzeństwo z mitologii greckiej.


[więcej]02.03.2024 0:02

Nie żyje legendarny włoski reżyser Paolo Taviani

Nie żyje legendarny włoski reżyser Paolo TavianiNie żyje włoski reżyser i scenarzysta Paolo Taviani, który wraz ze swoim bratem Vittorio stworzył m.in. "Noc w San Lorenzo", "Wywrotowców" i doceniony canneńską Złotą Palmą film "We władzy ojca". Artysta zmarł w wieku 92 lat.


[więcej]


02.03.2024 0:02

Powstała gra wideo z uniwersum "Terminatora"

Powstała gra wideo z uniwersum "Terminator: Survivors" to tytuł gry, która będzie miała swoją premierę 24 października. Osadzona jest w uniwersum kultowego "Terminatora".


]]> [więcej]


02.03.2024 0:02

Kto będzie wręczał Oscary? Ogłoszono kolejne nazwiska

Kto będzie wręczał Oscary? Ogłoszono kolejne nazwiskaJennifer Lawrence, Chris Hemsworth i Michael Keaton są w grupie gwiazd, które będą wręczać statuetki na 96. gali rozdania Oscarów. Ceremonia odbędzie się w Dolby Theatre w Hollywood w nocy z 10 na 11 marca polskiego czasu.


[więcej]


01.03.2024 0:02

Wernisaż "Daj mi wszystko" w krakowskim Bunkrze Sztuki

Wernisaż Bunkier Sztuki - krakowska galeria, która została zamknięta jakiś czas temu z powodu remontu - powraca z nową wystawą. Wernisaż "Daj mi wszystko" prezentuje dzieła sztuki współczesnej będące darem Teresy i Andrzeja Starmachów dla krakowskich muzeów. Galeria zaprasza na zwiedzanie odnowionego pawilonu wystawowego przy placu Szczepańskim 3a, w godzinach 17–20.


[więcej]


01.03.2024 0:02

Musical "Jesus Christ Superstar" ponownie w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Musical Musical "Jesus Christ Superstar" ponownie będzie można zobaczyć i usłyszeć w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Przedstawienie wznowiono na czas Wielkiego Postu. Pierwszy spektakl zostanie zagrany w piątek, 1 marca.


[więcej]


01.03.2024 0:02

Mastercard OFF Camera: "W słusznej sprawie" - nowa sekcja filmowa

Mastercard OFF Camera: "W słusznej sprawie" - tak nazywa się sekcja filmowa, która zadebiutuje w tym roku na krakowskim festiwalu kina niezależnego Mastercard OFF Camera. Widzowie będą mieli okazję zagłębić się w świat produkcji, które z niezwykłą precyzją i głębią emocji eksplorują tematykę sprawiedliwości, odwagi i poszukiwania prawdy.


[więcej]


01.03.2024 0:02

Agnieszka Holland laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2024 za osiągnięcia życia

Agnieszka Holland laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2024 za osiągnięcia życia Agnieszka Holland została laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2024 za osiągnięcia życia. Reżyserka odbierze statuetkę podczas gali, która odbędzie się w poniedziałek 4 marca w Teatrze Polskim w Warszawie.


[więcej]


01.03.2024 0:02

Tantiemy w internecie. Sienkiewicz zapowiada ważną zmianę

Tantiemy w internecie. Sienkiewicz zapowiada ważną zmianęImplementujemy prawo dotyczące korzystania z tantiem w internecie i wpisujemy do tej ustawy dla twórców i wykonawców audio-wideo oraz dla wykonawców utworów muzycznych prawo do pobierania tantiem wynikających z odtwarzania ich dzieł w internecie - powiedział szef resortu kultury Bartłomiej Sienkiewicz.


[więcej]